Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

TEKZEN, 86. Mağazasını Elbistan'a Açtı

Türkiye'nin dev yapı marketlerinden biri olan TEKZEN, 86. Mağazası'nı Elbistan'da açtı. Elbistanlı İşadamı Salih Küsmüş tarafından ilçemize kazandırılan mağazanın açılışı düzenlenen bir törenle yapılırken, TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, açılışta yapmış olduğu konuşmada personeline 'müşterinize güleryüzlü davranın ve dürüst tacir olup müşteriye sadece ihtiyacı olanı satın' diyerek nasihatte bulunurken, Salih Küsmüş'e de TEKZEN'i Elbistan ile buluşturduğu için teşekkür etti.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 14 Temmuz 2012 11:37

‘Burası Benim Evim’ sloganıyla mobilyadan bahçeye, beyaz eşyadan hırdavata, sıhhi tesisattan aydınlatmaya kadar ev, ofis ve bahçe malzemelerini tek bir çatı altında toplayarak müşterilerine hizmet veren Türkiye’nin dev yapı marketi TEKZEN, Türkiye’de 41 ilde bulunan mağazalarının 86.’sını Elbistan’da açtı.

İşadamı Salih Küsmüş tarafından ilçemize kazandırılan TEKZEN Elbistan Mağazası’nın açılışı 13 Temmuz 2012 Cuma günü düzenlenen bir törenle yapıldı. Karablistan Yolu’nda BP Küsmüşler Petrol yanında Elbistan ve bölge halkına hizmet verecek olan TEKZEN Elbistan Mağazası’nın açılışına Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, TEKZEN Yönetim Kurulu başkanı Murat Gigin, TEKZEN Genel Müdürü Ahmet Işıkgece, Yönetim Kurulu Üyesi Şener Bilge, Bölge Müdürü Mehmet Seval, sivil toplum örgütü temsilcileri, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Gigin; “Maaşınızı Biz Değil Müşteri Ödüyor”

Mağazanın açılışında bir konuşma yapan TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, konuşmasında personele bazı nasihat ve tavsiyelerde bulundu. Elbistan mağazasının açılmasında birçok kişinin emeği olduğunu söyleyen Gigin; “Çok ciddi bir emek var. Bizler bu yatırımı yapıyoruz, ondan sonra sizlere emanet ediyoruz. Öncelikle ağabeyiniz olarak sizlere vermek istediğim mesaj şu. Burası sizin ekmek tekneniz, dolayısıyla buna itinayla bakmanız lazım. Zannetmeyin ki bizler sizlerin maaşını ödüyoruz. Hayır, tek bir gerçek var o da hepimizin maaşını müşteri ödüyor. Dolayısıyla müşterimizi rekabeti bu kadar yoğun olan bir sektörde gücendirmemiz lazım. Hitabetimizle, kılık, kıyafetimizle hatta gözleriniz gülerek müşterilerinize bu çerçeve içinde yaklaşmanız gerekiyor. Unutmayın ki memnun bir müşteri 2-2,5 müşteri getirirken, memnnuniyetsiz bir müşteri, şikayeti olan bir müşteri 6-7 tane müşterinin ayağını mağazadan kaydırıp başka mağazaya götürüyor. Bu, uluslar arası bir istatistiktir. Dolayısıyla bu emaneti başarıyla sürdürebileceksek bunun anahtarı müşteriyle sıcak diyalogu kurmaktır. Bizim sloganımız ‘burası benim evim.’ Aynı şeyi sizin hissetmeniz ve müşterilerinize de hissettirmeniz lazım” dedi.

“Müşteriye Sadece İhtiyacını Satın”

Gigin, konuşmasının devamında; “Dürüst tacir olmamız lazım. Yani ihtiyacı olan şeyi müşteriye verin. Örneğin Ahmet efendi geldi ve musluğu akıtıyor. Bunu bir contayla çözebilirsiniz, onun aradığı sadece conta ve Ahmet efendiye yeni bir musluk satmayın. Eğer Ahmet efendi ‘bunlar dürüst, bana ihtiyacım olan şeyi veriyor’ intibasıyla ayrılırsa bir daha gelir, tekrar gelir ve ‘burası benim evim’ sloganını benimser. Ama şunu da yapın muhakkak. Musluk satmayın ama şunu da sorun ‘Ahmet amca sen bu contayı aldın mı ama bunu takabileceğin kerpetenin var mı?’ İşte o zaman yardım ediyorsun. Sen burada contanın yanına Ahmet efendinin arzu etmediği bir şeyi değil de ihtiyacı olan bir malzemeyi veriyorsun. İhtiyacı iyi tespit edin ve müşterinin ihtiyacına dönük olarak onu gidermeye çalışın.

Fevkalede ferah bir mağaza olmuş emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Malsahibi Sayın İsmail Küsmüş’e ve açılışımıza katılarak bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Maytalman; “TEKZEN’in Açılması İlçemizin Gelişmişliğini Gösteriyor”

Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman ise TEKZEN’in açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek; “Burada bugün ulusal pazarda kendisini, rüştünü ispat etmiş bir mağazanın açılışına tanıklık ediyoruz. Bundan dolayı da son derece mutluyuz, memnunuz. Çünkü bu olay ilçemizin ekonomik potansiyelini, ilçemizin gelişmişliğini gösteriyor. Ayrıca böyle derli toplu bir mağazanın ilçemizde açılıyor olması ilçemiz için bir şans. Çünkü böyle bir mağaza ilçemizde bir rekabet, arkasından da kalite getirecek. Tüketici daha iyiyi daha ucuza temin edecek bu da tüketici memnuniyeti açısından son derece önemli. Bir diğer husus benim öğrendiğim kadarıyla bu mağazada 25-30 kişi istihdam edilecek ve bunların tamamı da Elbistanlı. Bu da Elbistanlılar için bir şans, Elbistan’ın istihdamının sorununun çözümüne de bir katkı. Bu açıdan dolayı da TEKZEN’in Elbistan’da açılmasını önemsiyorum. Dolayısıyla böyle bir imkanı, böyle bir yatırımı ilçemize getirdikleri için TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı’na, yetkililerine ve mal sahibi Sayın Salih Küsmüş’e çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Gigin; “İsterlerse Mağazamızda Elbistan’da Üretilen Ürünleri de Satarız”

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek mağazanın açılışı yapıldı. Davetlilere mağazayı gezdiren TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, TEKZEN’in tamamen yerli sermayeden kurulu bir şirket olduğunu söyledi. Davetliler arasında bulunan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mustafa Paksoy’a da yakın ilgi gösteren Gigin; “Sayın Başkan TEKZEN olarak bizler yerli ürünleri satmaya özen gösteriyoruz. Eğer mağazamızda yer alan herhangi bir ürün için ‘bu ürün Elbistan’da da üretiliyor, bizden değil de neden Ankara’dan, İstanbul’dan alıyorsunuz’ dediğiniz bir ürün varsa mağazamızın satın alma bölümüyle irtibata geçmeniz durumunda sizin ve üyelerinizin Elbistan’da ürettiği ürünleri mağazamızda satmaya hazırız” dedi.

Küsmüş; “25 Kişiye İstihdam Sağladık”

TEKZSEN’i Elbistan’a kazandıran İşadamı Salih Küsmüş ise, TEKZEN’in sektöründe en kapsamlı ağı ve dünyada tanınan, değişimin öncüsü, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda konseptlerini yenileyen köklü bir kuruluş olduğunu belirterek; “Mağazamız 2 bin 200 metrekare kapalı bir alanda Elbistan ve bölge halkına hizmet verecek olup, bunun yanında 25 kişiye istihdam sağlamıştır. Elbistan Mağazası’nda mobilyadan bahçeye, aydınlatmadan hırdavata, beyaz eşyadan sıhhi tesisasata kadar ev, ofis ve bahçe için halkımızın aradığı herşey bulunmaktadır. Açılışımıza katılan tüm davetlilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: