Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Kansere Savaş Açtı

Elbistan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencileri kurdukları "Kanser Düşmanları Grubu" ile vatandaşları kanserde erken teşhisin önemi hakkında bilgilendirdiler.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 01 Ocak 2014 10:54

            İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği Liseler arası ödüllü ‘Kanserle Mücadele Grubu Yarışma Projesi’ kapsamında Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Elbistan Devlet Hastanesi’nde kurdukları stantta dağıttıkları broşürlerle kanserde erken teşhisin önemi hakkında vatandaşları bilgilendirdiler.

            Öğrencilerin dağıttıkları broşürler ile birlikte verdikleri kanser tarama kartları ile de vatandaşları Karaelbistan Sağlık Ocağı bünyesindeki KETEM’e (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) yönlendirerek vatandaşların ücretsiz kanser taraması yaptırmalarını sağladılar.

            “Kanser Düşmanları Grubu” öğrencilerin Elbistan Devlet Hastanesi’nde kurdukları stantta Elbistan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Öner, Meslek Dersi Öğretmeni Muazzez Aksu ve Danışman Öğretmen Sibel Ak öğrencilerine destek oldular.

            Öğrencilerinin kurdukları “Kanser Düşmanları Grubu” ile vatandaşlara kanserde erken teşhisin önemini anlattıklarını söyleyen Elbistan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Danışman Öğretmeni Sibel Ak,  yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Liseler arası ödüllü ‘Kanserle Mücadele Grubu Yarışma Projesi’ kapsamında kanser erken teşhisi ve halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesi amacıyla yapılan bir çalışma. Bireyleri bilinçlendirmeye ve tetkik tarama merkezi olan KETEM’e yönlendirmeye ve bu sayede çok yaygın görülen kanser türlerinin erken tespit edilmesini sağlayarak yaşam kalitesini artırma ve iyileştirme hedeflenmektedir. Bu amaçla okulumuz 9. sınıf öğrencileri arasında kurulan “Kanser Düşmanları Grubu” ile bu proje için çalışma hazırladılar. Bu proje kapsamında okul öğrencileri ve velilerine seminer düzenleyerek, broşür dağıtarak, bireyleri KETEM’e yönlendirerek kanserin erken teşhisine yardımcı olunmakta. Bizlere bu projede destek olan okul yönetimine, hastane yönetimine, RAM’a, Elbistan Belediyesi’ne teşekkür ederiz.”

           

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: