Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Ulaştırma Sektörüne Yatırım İlk Sırada

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe'nin başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2014 yılı 2. toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Vali Kocatepe, "En fazla yatırım harcaması 91 milyon 67 bin TL harcama ile ulaştırma sektöründe gerçekleşmiş" dedi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 25 Nisan 2014 09:16

İl Koordinasyon Değerlendirme 2014 yılı 2. Toplantısı Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, yatırımcı kuruluş temsilcileri ve il müdürlerinin katılımıyla Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonunda yapıldı.

            Resmi daire ve kuruluşlarla belediyelerin yatırımlarında “2014 yılı 1. dönem gerçekleşmeleri, karşılaşılan güçlükler ve koordinasyonu gerektiren konuların değerlendirildiği toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Kocatepe şu ifadeleri kullandı:

”İlimiz Koordinasyon Kurulunun 2014 yılı 2. toplantısına hoş geldiniz. Bu toplantıda: resmi daire ve kuruluşlarla belediyelerimizin yatırımlarında “2014 yılı 1. dönem gerçekleşmeleri, karşılaşılan güçlükler ve koordinasyonu gerektiren konular değerlendirilecektir.  2014 yılı yatırımlarının 1. dönem sonu gerçekleşmeleri ile ilgili yatırım izleme raporlarını incelediğimizde, 31 Mart 2014 tarihi itibariyle Kahramanmaraş il genelinde yatırımcı kamu kurum ve kuruluşları,  toplam 325 proje üzerinde çalışmaktadır. Projelerin toplam tutarı 5 milyar 727 milyon 695 bin TL,  2014 yılı ödeneği ise 535 milyon 68 bin TL’dir.   Sektörler itibariyle en fazla yatırım payı 133 milyon 716 bin TL ödenekle eğitim sektöründedir. Bu sektörü 131 milyon 447 bin TL ödenekle tarım ve 80 milyon 709 bin TL ödenekle enerji sektörü izlemektedir. İlimiz kamu yatırım projeleri için 2014 yılı 1. dönem sonu itibariyle yapılan harcamaların toplam tutarı 147 milyon 874 bin TL olup, yılı ödeneğinin  % 28’i harcanmıştır. En fazla yatırım harcaması 91 milyon 67 bin TL harcama ile ulaştırma sektöründe gerçekleşmiş, 18 milyon 425 bin TL harcama ile enerji sektörü ikinci sırada yer almıştır. 2014 yılı içerisinde yürütülen 325 projeden: 12 proje tamamlanmış, 232 proje üzerinde çalışmalara devam edilmekte, 81 proje ise ihale aşamasındadır. Yatırım projelerinin sektörlere göre dağılımına baktığımızda:  325 projenin: % 30’unu eğitim, % 23’ünü diğer kamu hizmetleri, % 21’ini tarım, % 8’ini enerji, %5’ini sağlık ve geriye kalan % 13’lük kısmını ise madencilik, ulaştırma, kültür, spor, imalat sektörüne ait yatırımlar oluşturmaktadır. Çalışmalarında başarılı olan resmi daire ve kuruluş görevlilerimize teşekkür ediyorum. Yatırım çalışmalarının hız kazanarak devam edeceği önümüzdeki dönemlerde tüm daire ve kuruluşlara çalışmalarında başarılar diliyorum”

        Toplantı, 2014 yılı 1. döneminin değerlendirilmesi, karşılaşılan sorun ve darboğazlar ile çözüm önerilerinin görüşülmesinden sonra son buldu.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2024 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com