Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Okul Afşin'e, Öğrenciler Elbistan'a

1994 yılında kurulan ve halen eğitimini Kahramanmaraş'ta devam ettiren Afşin Meslek Yüksek Okulu (MYO) bu yıl Afşin'deki kendi binasına taşınacak. Afşin'de öğrenci yurdu olmaması nedeniyle Afşin Meslek Yüksek Okulu'nun öğrencileri, Kredi ve Yurtlar Kurumu Elbistan Yurdu'nda kalacak.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 17 Tarih  Tarih : 05 Eylül 2008 14:41

Yerel basının 2002 yılından bu yana sürekli gündemde tuttuğu MYO sorunu, siyasilerin ilgisi ile birlikte KSÜ Rektörü Baytorun’un gayreti sonucu nihayet Afşin’e geliyor.

1994 yılından bu yana devam eden okul binası inşaatını son birkaç yılda sıkı bir şekilde takip eden Baytorun, birçok defa Afşin’i ziyaret etti. Afşin MYO Müdürü Hatip Tok’un da gayretli çalışmaları ile MYO binası çevre düzenlemesi ile beraber önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

Okul Afşin’e, Öğrenciler Elbistan’a

Afşinlilerin yıllardır tamamlanmasını beklediği Afşin Meslek Yüksek Okulu nihayet tamamlandı. Afşin’de yurt sorunu olduğundan dolayı öğrenciler Elbistan’a gönderilecek.

YURTKUR yetkililerinden aldığımız bilgilere göre erkek öğrenciler, Elbistan’a bağlı Doğan Kasabası’nda bulunan Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nun arkasındaki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait öğrenci yurdunda kalacak ve her gün Afşin’e gidiş-geliş yapacaklar. Doğan’dan her sabah servis araçları ile Afşin’deki okula taşınacak öğrenciler, ders bittikten sonra yine aynı araçlarla Doğan’a gidecekler.

Kız Öğrenciler İçin Yurt Kiralanabilir

YURTKUR yetkilileri, Afşin MYO erkek öğrencilerinin Elbistan yurdunda kalabileceğini, kız öğrenciler için ise Afşin’de yurt kiralanabileceğini belirttiler. YURTKUR yetkilileri, Afşin’de bulunan bir binanın kız yurdu yapılmak üzere incelendiğini, olumlu raporu ile taahhütnamenin YURTKUR Genel Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirttiler. Aradan geçen süre içinde genel müdürlük tarafından olumlu yada olumsuz cevap gelmediğini belirten yetkililer, olumlu karar çıkması halinde Afşin’de kız yurdu açılabileceğini belirttiler.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 17 yorum yazylmy?tyr.

mehmet durmuş polat [ 04 Mayys 2010 14:31 ]

bu nasıl haber böyle lütfen saygılı olalım

ozer murat [ 25 Ekim 2009 17:37 ]

mrb arkadaşlar keşke bu okul cogulhana kurulsaydı bizim yurt servis sorunumuz yoktur sosyal faliyet alanından sorunumuz yok tu neyse konuşmak isteyen eklesin ozer_81_1@hotmail.com

hakan [ 03 Eylül 2009 16:32 ]

kız arkadaşlar için kyk yurdu açıldı bu dönemm... bende afşinde okuyomm 2. sınıfımm :)

gülsüm [ 25 A?ustos 2009 16:06 ]

bende afşini kazanan kız madurlardanım nerede kalacagıma dayır hıc bır bılgım yok erkek ögrencıler ıcın uygulanan servıs nıcın bızım ıcın yok kızları boyle madur bırakmayın

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2024 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com