Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Elbistan'da Hava

Haberler

 • A Termik Santrali Çevre Kirliliğine Neden Oluyor (29 Nisan 2014)
  A Termik Santrali Çevre Kirliliğine Neden Oluyor

  Avrupa Birliği Komisyonu 2013 raporuna çevre kirliliğine neden olan dünyadaki 100 termik santrali arasında, Türkiye’den de 2 termik santral yer alıyor.
 • Bulut: "Elbistanlı Kendi İnsanına Sahip Çıksın" (29 Nisan 2014)
  Bulut:

  Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, İlçe Tarım Müdürü Recep Yılmaz'ın tayinin Şemdinli'ye çıkmasıyla ilgili olarak makamında düzenlediği bir basın toplantısında "Açık ve net söylüyorum. Elbistanlı kendi insanına sahip çıksın. Yeni atanan ilçe tarım müdürümüz Ayhan Özcan beyin atanması bizleri onura etmiştir. Hangi Elbistanlı bu şekilde sürgün edilirse her zaman yanlarında olduğumuzu bildiririz" dedi.
 • Yanmış Ceset Olayında İkinci Tutuklama (29 Nisan 2014)
  Yanmış Ceset Olayında İkinci Tutuklama

  Elbistan’da bir dere yatağı içerisinde öldürüldükten sonra yakılmış bir vaziyette cesedi bulunan Ruşen Yalçınöz cinayetiyle ilgili olarak bir kişi daha tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • Osman Hulusi Efendi Vakfı Hayır Çarşısı Açıldı (29 Nisan 2014)
  Osman Hulusi Efendi Vakfı Hayır Çarşısı Açıldı

  Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Elbistan Temsilciliği tarafından fakir öğrenciler ve ihtiyaç sahibi aileler yararına gıda, el işi ve hazır giyimden oluşan bir kermes açıldı.
 • Elbistan'da Fenerbahçeli Taraftarların Şampiyonluk Coşkusu (29 Nisan 2014)
  Elbistan'da Fenerbahçeli Taraftarların Şampiyonluk Coşkusu

  Fenerbahçe, ligin 31. haftasında evinde karşılaştığı Çaykur Rizespor ile 0-0 berabere kalarak bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
 • Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi (29 Nisan 2014)
  Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi

  Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, Elbistan'da faaliyet gösteren işçi temsilcileri ve çiftçiler ile bir araya geldiği toplantıda 2014 yılı işçi yevmiyeleri ve zirai faaliyetlerin ücretleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 • Polis Memurlarına Darp İddiası (29 Nisan 2014)
  Polis Memurlarına Darp İddiası

  Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Amirliğinde görevli polis memurlarına yol uygulaması yaptıkları sırada mukavemet gösteren 3 kişi, haklarında açılan davada adli kontrol uygulanmak şartıyla tutuksuz yargılanacak.
 • ETML Öğrencileri Eğitim İçin Almanya'da (29 Nisan 2014)
  ETML Öğrencileri Eğitim İçin Almanya'da

  Elbistan Ticaret Meslek Lisesi (ETML) öğrencileri Avrupa Birliği (AB) Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen proje ile "Avrupa’da Web Tasarımı" konulu eğitim programıyla Almanya'ya gittiler.
 • ETSO'dan Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı (29 Nisan 2014)
  ETSO'dan Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı

  Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Sanayi Sicil Belgesi üyelerine uyarıda bulunarak, yıllık işletme cetvellerinin Nisan ayı sonuna kadar verilmesini istedi.
 • Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi (29 Nisan 2014)
  Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

  2014 yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Ekinözü İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi.
 • İçme Suyu Sorunu Protokol ile Çözüldü (28 Nisan 2014)
  İçme Suyu Sorunu Protokol ile Çözüldü

  Büyükşehir Yasası ile birlikte kurulan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) elektrik borcu nedeni ile içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallelerin içme suyu sorunu AKEDAŞ ile imzaladığı protokol ile çözüme ulaştırdı.
 • Santral İhalesine Katılacak Firmalar Bilgilendirilecek (28 Nisan 2014)
  Santral İhalesine Katılacak Firmalar Bilgilendirilecek

  Afşin-Elbistan B Termik Santralinin 2. ünite kazanının 50 nolu toz kömür filtresinde 17 Şubat 2013 tarihinde çıkan ve ünitenin kazan kısmına büyük oranda zarar veren yangın hasarının giderilmesi ve ünitenin yeniden elektrik üretimine hazırlanması amacıyla düzenlenecek olan ihale öncesinde ihaleye katılacak firmaları bilgilendirmek amacıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
 • EDH'ye Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Atanacak (28 Nisan 2014)
  EDH'ye Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Atanacak

  Sağlık Bakanlığı 56. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Elbistan Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı ataması yapılacak.
 • TOKİ Sakinleri İcralık Oldu (28 Nisan 2014)
  TOKİ Sakinleri İcralık Oldu

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Elbistan'da inşa edilen toplu konutlarda oturan vatandaşlar, kapıcı olarak çalıştırılan işçilerin sigorta primlerinin site yönetimi tarafından yatırılmaması nedeniyle icralık oldular.
 • Ali Demir'den Basın Açıklaması (28 Nisan 2014)
  Ali Demir'den Basın Açıklaması

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, geçtiğimiz günlerde Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Türk Bayrağı'nın yakılması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
 • Nurhak'ta Uçurtma Şenliği Düzenlendi (28 Nisan 2014)
  Nurhak'ta Uçurtma Şenliği Düzenlendi

  Nurhak Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, "Geleceğe Emniyetle Yürüyen Edeler Projesi" kapsamında uçurtma şenliği düzenledi.
 • TSM, Gebelik Bilgilendirme Sınıfı Açtı (28 Nisan 2014)
  TSM, Gebelik Bilgilendirme Sınıfı Açtı

  Elbistan Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Ana-Çocuk Sağlığı Birimi tarafından '"ebelik Bilgilendirme Sınıfı" açıldı. Açılan 'Gebelik Bilgilendirme Sınıfı'nda verilecek eğitimler ile anne adayları doğumun her aşaması hakkında bilgilendirilecek.
 • Kirazın Kalibresi "Gidya" İle Yükselecek (26 Nisan 2014)
  Kirazın Kalibresi

  Afşin-Elbistan Termik Santrali'ndeki kömür üretim alanlarından çıkan gidya materyali tarımda kullanılmaya başlandı. Buğdayda yapılan denemelerde dekardaki verimi yüzde 18 artıran gidya, Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Toplumsal Kalkınma Girişimi'nin destekleriyle de kiraz üretimindeki kalibre sorununa umut ışığı oldu.
 • Celepoğlu'ndan Kaymakam Akkoyun'a Ziyaret (26 Nisan 2014)
  Celepoğlu'ndan Kaymakam Akkoyun'a Ziyaret

  Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu beraberindeki İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Doğan, İlçe Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı ile birlikte Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun'u makamında ziyaret etti.
 • "Herkes O'nu Okuyor" Ödül Töreni Düzenlendi (26 Nisan 2014)

  Aksiyon Eğitimciler Derneği (Aksiyon-Der) tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen "Herkes O'nu Okuyor" yarışmasında Elbistan'da dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen konferansın ardından törenle takdim edildi.
 • Hastane Personeline İş Güvenliği Anlatıldı (26 Nisan 2014)
  Hastane Personeline İş Güvenliği Anlatıldı

  Elbistan Devlet Hastanesi'nde görevli personellere "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimi verildi.
 • Elbistan SYDV'nin Mülakat Sonuçları Açıklandı (26 Nisan 2014)
  Elbistan SYDV'nin Mülakat Sonuçları Açıklandı

  Elbistan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na alınacak olan 1 adet büro görevlisi statüsünde ve 2 adet yardımcı hizmet görevlisi statüsünde olmak üzere toplam 3 adet personel için yapılan mülakat sonuçları Elbistan Kaymakamlığı resmi internet sitesinde açıklandı.
 • Temiz Kahvehane Ödülleri Sahiplerini Buldu (26 Nisan 2014)
  Temiz Kahvehane Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Tütün Kontrol Birimi tarafından, "Temiz Kahvehane Temiz Toplum" sloganı başlatılan çalışmalar kapsamında, hijyen ve yasal uyarı kurallarını hassasiyetle uygulayan işletmelere teşekkür belgeleri verildi.
 • Ülker'in Sinema Şenliği EKM'de Yaşandı (26 Nisan 2014)
  Ülker'in Sinema Şenliği EKM'de Yaşandı

  Ülker'in yurt genelinde başlattığı ücretsiz sinema şenliğinden Elbistanlı çocuklarda faydalandı. Elbistan Kültür Merkezi (EKM) ile işbirliği yapan Ülker, Elbistanlı çocuklar için ücretsiz sinema gösterimi yaptırdı. Çocuklar "Karlar Ülkesi" adlı animasyon filmini izlediler.
 • Hükümet Konağı Projesi Bakanlık Sitesinde (25 Nisan 2014)
  Hükümet Konağı Projesi Bakanlık Sitesinde

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın girişimleri ile Elbistan'a kazandırılan yatırımlar arasında yer alan Elbistan Hükümet Konağı, İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesindeki 2014 yılı yatırım projeleri arasında yer aldı.
 • Şehit Kemal Özdoğan, Mezarı Başında Anıldı (25 Nisan 2014)
  Şehit Kemal Özdoğan, Mezarı Başında Anıldı

  Bingöl'ün Genç ilçesinde görevli iken 24 Nisan 2012 tarihinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Kemal Özdoğan, şahadet gününde mezarı başında mezarı başında anıldı.
 • Ali Demir'den Sağduyu Çağrısı (25 Nisan 2014)
  Ali Demir'den Sağduyu Çağrısı

  Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkan Ali Demir, bir basın açıklaması yaparak vatandaşlara sağduyu çağrısında bulundu.
 • Üroloji Uzmanı Ateş, Göreve Başladı (25 Nisan 2014)
  Üroloji Uzmanı Ateş, Göreve Başladı

  Sağlık Bakanlığı, 55. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile Elbistan Devlet Hastanesi'ne ataması yapılan Üroloji Uzmanı Dr. Erhan Ateş, görevine başladı.
 • Ulaştırma Sektörüne Yatırım İlk Sırada (25 Nisan 2014)
  Ulaştırma Sektörüne Yatırım İlk Sırada

  Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe'nin başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2014 yılı 2. toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Vali Kocatepe, "En fazla yatırım harcaması 91 milyon 67 bin TL harcama ile ulaştırma sektöründe gerçekleşmiş" dedi.
 • Minik Yüreklerden Kutlu Doğum Programı (25 Nisan 2014)
  Minik Yüreklerden Kutlu Doğum Programı

  Ekinözü İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, küçük çocuklar tarafından program gerçekleştirildi.
Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ


RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2024 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com