Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Hükümet Konağı Projesi Bakanlık Sitesinde

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'ın girişimleri ile Elbistan'a kazandırılan yatırımlar arasında yer alan Elbistan Hükümet Konağı, İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesindeki 2014 yılı yatırım projeleri arasında yer aldı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 25 Nisan 2014 09:20

Geçtiğimiz günlerde zemin etüdü yapılan 10 milyon TL proje bedeline sahip Elbistan Hükümet Konağı, 12 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Mevcut hükümet konağının ön bahçesine yapılacak olan Elbistan Hükümet Konağı tarihi dokuya uygun olarak yapılacak.

            10 Milyon TL proje bedeline sahip olan Elbistan Hükümet Konağı, tamamlandığında mevcut hükümet konağı ile Polisevi arasında kalan alan şehir meydanı olarak düzenlenecek.

Bodrum, zemin+3 kat olarak 12 bin metrekare kapalı alan yapılacak olan Hükümet konağı binası 2014 yılı yatırım projeleri arasında yer alan diğer projelerden farklı olarak, yeraltı otoparkına sahip olacak.

Geçtiğimiz günlerde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak amacıyla Elbistan’a gelen AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, kazandırılan yeni yatırımlarla Elbistan’ın tarihi ve kültürel yapısına uygun bir şehir meydanına kavuşturulacağını belirterek, “Hükümet konağı yapıldıktan sonra hükümet konağı ile Polisevinin arasını komple şehir meydanı yapıyoruz. Elbistan’ın tarihi kimliğini, karakterini yansıtan büyük bir şehir meydanı yapıyoruz” diye konuşmuştu. 

 Elbistan Hükümet Konağı’nın ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılması beklenirken, inşaatına ise 2014 yılı içerisinde başlanması planlanıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 2014 yılı yatırım projeleri arasında şu merkezler yer alıyor.

“Yüreğir (Adana), Kepez (Antalya), Çavdır (Burdur), Lapseki (Çanakkale), Korgun (Çankırı), Merkez (Elazığ), Çat (Erzurum), Nurdağı (Gaziantep), Elbistan (Kahramanmaraş), Tosya (Kastamonu), Emirgazi (Konya), Pütürge-Darende (Malatya), Kızıltepe (Mardin), Şarkışla (Sivas), Baykan (Siirt), Zile (Tokat), Of (Trabzon), Çekerek (Yozgat) ve Özalp (Van).”

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2021 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com