Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Santral İhalesine Katılacak Firmalar Bilgilendirilecek

Afşin-Elbistan B Termik Santralinin 2. ünite kazanının 50 nolu toz kömür filtresinde 17 Şubat 2013 tarihinde çıkan ve ünitenin kazan kısmına büyük oranda zarar veren yangın hasarının giderilmesi ve ünitenin yeniden elektrik üretimine hazırlanması amacıyla düzenlenecek olan ihale öncesinde ihaleye katılacak firmaları bilgilendirmek amacıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 28 Nisan 2014 09:53

17 Şubat 2013 tarihinde Afşin-Elbistan B Termik Santrali ikinci ünite kazan binasında çıkan yangında oluşan hasarın giderilmesi ve sistemin devreye alma işlerinin anahtar teslimi yapılması işi ihalesi 29 Nisan 2014 günü EÜAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

29 Mayıs 2014 günü saat 15.00’da EÜAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak olan ihale öncesinde yangın hasarı ve yapılacak işlerle alakalı olarak bilgilendirme toplantısı yapılacak. TEİAŞ Genel Müdürlüğü T Blok toplantı salonunda 5 Mayıs 2014 günü saat 10.00’da yapılacak olan bilgilendirme toplantısına ihaleye katılacak olan firmaların yetkililerinin katılması bekleniyor.

17 Şubat 2013 tarihinde B Termik Santralinin 2. ünite kazanının 50 nolu toz kömür filtresinde çıkan yangın nedeniyle ikinci ünitede 1 yılı aşkın süredir elektrik üretimi yapılamıyor.

Çıkan yangında ikinci ünitenin kazan kısmında meydana gelen büyük hasar nedeni ile elektrik üretimi tamamen durmuştu. 29 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan ihale sürecinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 600 gün içerisinde tamir edilerek, yeniden üretime alınması hedefleniyor.

Afşin-Elbistan B Termik Santrali İşletme Müdürlüğü ikinci ünite kazan binasında meydana gelen yangın sonrası oluşan hasarlı kısımların demontajı ve yeniden imaline müteakip montajı, testleri ve devreye alınmasının anahtar teslimi yapılması işi hizmet alımı ihalesi ile şu işlemler gerçekleştirilecek:

“Afşin-Elbistan B Termik Santrali İsletme Müdürlüğü ikinci ünite kazan binasında meydana gelen yangın sonrası oluşan çelik konstrüksiyon ana bina, elektrik kablo ve taşıyıcılar, enstrümantasyon, kabin ve ekipman elektromekanik kontrol valf ve aktüatörler, elektronik kontrol odası, pano ve trafo odası, asansör kovası, borular, gaz kanalları, askı sistemleri, brüden filtreleri ve taşıyıcı ayakları elemanlarının (tüm profiller, platformlar, korkuluklar, cephe kaplamaları v.b.) hasarlı olanların değiştirilmesi ve özellikle hasarlı olan bina taşıyıcı sisteminin yenilenmesi için demontaj-montaj ve sistemin devreye alma işlerinin anahtar teslimi yapılması.”

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2021 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com