Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

İçme Suyu Sorunu Protokol ile Çözüldü

Büyükşehir Yasası ile birlikte kurulan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) elektrik borcu nedeni ile içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallelerin içme suyu sorunu AKEDAŞ ile imzaladığı protokol ile çözüme ulaştırdı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 28 Nisan 2014 09:54

Elektrik borcu nedeniyle içme suyu alamayan Elbistan’a bağlı Gökçek ile Söğütlü Mahallesi’nin Geçit kısmının sorunu KASKİ ve AKEDAŞ arasında imzalanan protokol ile aşılarak, her iki mahalledeki şebekelere yeniden su verildi. 

Kahramanmaraş’ın büyük şehir olmasının ardından belde ve köyler kapatılarak, mahalleye dönüştürülürken, yeni kurulan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) ile AKEDAŞ arasında içme suyu şebekelerinin elektrik ihtiyacı konusunda protokol imzalandı.

Mahallelerin yaşadığı içme suyu sorununun KASKİ ve AKEDAŞ arasında imzalanan protokol ile sona erdiğini belirten AKEDAŞ Elbistan İşletme Müdürü Süleyman Öner, “Kahramanmaraş büyükşehir olmadan önce bazı köyler elektrik borçlarını ödeyemediğinden dolayı su şebekelerinin elektrikleri kesilmiş ve bu yüzden de bazı mahallelerimiz susuz kalmıştı. Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile AKEDAŞ arasında bir protokol imzalanarak elektriği kesilen yerlere yeniden elektrik verildi. Şuanda Elbistan’a bağlı Gökçek ile Söğütlü Mahallesinin Geçit kısmında yaşanan su sorunu bu protokol ile çözüme kavuştu. Her iki mahallenin su şebekesine bağlı elektriği yeniden verildi” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2021 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com