Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

İçme Suyu Sorunu Protokol ile Çözüldü

Büyükşehir Yasası ile birlikte kurulan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) elektrik borcu nedeni ile içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallelerin içme suyu sorunu AKEDAŞ ile imzaladığı protokol ile çözüme ulaştırdı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 28 Nisan 2014 09:54

Elektrik borcu nedeniyle içme suyu alamayan Elbistan’a bağlı Gökçek ile Söğütlü Mahallesi’nin Geçit kısmının sorunu KASKİ ve AKEDAŞ arasında imzalanan protokol ile aşılarak, her iki mahalledeki şebekelere yeniden su verildi. 

Kahramanmaraş’ın büyük şehir olmasının ardından belde ve köyler kapatılarak, mahalleye dönüştürülürken, yeni kurulan Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) ile AKEDAŞ arasında içme suyu şebekelerinin elektrik ihtiyacı konusunda protokol imzalandı.

Mahallelerin yaşadığı içme suyu sorununun KASKİ ve AKEDAŞ arasında imzalanan protokol ile sona erdiğini belirten AKEDAŞ Elbistan İşletme Müdürü Süleyman Öner, “Kahramanmaraş büyükşehir olmadan önce bazı köyler elektrik borçlarını ödeyemediğinden dolayı su şebekelerinin elektrikleri kesilmiş ve bu yüzden de bazı mahallelerimiz susuz kalmıştı. Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile AKEDAŞ arasında bir protokol imzalanarak elektriği kesilen yerlere yeniden elektrik verildi. Şuanda Elbistan’a bağlı Gökçek ile Söğütlü Mahallesinin Geçit kısmında yaşanan su sorunu bu protokol ile çözüme kavuştu. Her iki mahallenin su şebekesine bağlı elektriği yeniden verildi” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2024 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com