Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Ali Demir'den Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, geçtiğimiz günlerde Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Türk Bayrağı'nın yakılması ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 28 Nisan 2014 09:51

Başkan Ali Demir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yüzyıllar boyunca Osmanlı idaresi altında yaşamış olan Ermeniler bu süre içinde toplumun bir parçasını oluşturmuşlardır. Ermeniler Türk adaletini hatta dilini benimsemişler ve Türk gibi yaşamaya başlamışlar hatta Osmanlıda sadık millet olarak isimlendirilen Ermeniler, olayı çığırından çıkaran 1877- 1878 Osmanlı-Rus savaşı sırasında Rusların silah ve para desteği ile çeteler oluşturan Ermeni papazların tahrikleri ile binlerce insanımız katledilmiştir. Daha sonra ise 1. Dünya Savaşında Osmanlı yenilgisini fırsat bilerek çeteler oluşturmuş ve kadın çocuk demeden masum insanları katletmişlerdir. . Bu katliamları önlemek isteyen Osmanlı, en iyi çözüm olarak Ermenileri göç ettirmeyi  uygun bulmuştur. Buna rağmen Anadolu’da kalan Ermeniler işgal başlar başlamaz Fransız ve İngiliz işgal kuvvetlerine maddi manevi desteklerini sürdürerek kendilerine hiçbir zaman düşman gözüyle bakmayan aziz Türk milletini sırtından vurmuşlardır ve bu olaylar milletimizin bağrında derin yaralar açmıştır.”

Açıklamasının devamında Başkan Ali Demir, şu ifadelere yer verdi:

“Fazla uzakta değil Zeytin’de Kanlı Dere’de katledilen hemşehrilerimizin kanları kurumamışken memleket dahilinde iktidara sahip olanlar yeni bir gaflete düşmüş ve Ermenilere yağcılığa başlamıştır. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinde kendi yolsuzluklarını hırsızlıklarını ve yalanlarının üstünü örtmek için defalarca ayaklar altına aldığı Türk Milliyetçiliğini ön plana çıkarmış ve reklamlarda milliyetçi oyları hedef alan söylemler ve resimler kullanmışlardır. Cumhurbaşkanlığı makamına göz dikmiş olan bu zihniyetin lideri kaygan bir zeminde yandaş açıklamalarına devam etmektedir.”

Erivan’da Türk bayrağının yakılmasından duyduğu rahatsızlığı belirten Başkan Demir, açıklamasının sonunda şunları söyledi:

“Üzülerek ifade ediyorum ki Başbakanın, Ermenilere taziye mesajı yayınladığı günde  Erivan ‘da şanlı Türk bayrağımızın yakılması Türk vatandaşlarımızı ciddi manada rahatsız etmiştir bu gafleti de şiddetle kınıyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman olduğu gibi şehitlerimizin ve şehit yakınlarımızın yanında yer aldık ve alacağız kanımızın son damlasına kadar mücadelemize devam edeceğiz Türk milliyetçileri olarak Karabağı’da unutmayacağız unutturmayacağız! Kimselere yalakalık ve yağcılık yapmayacağız doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz davamız İlahikelimatullah  davası ülkümüz Türk İslam ülküsü. Rahmetli başbuğumuzun izinde Sayın genel başkanımız bilge lider Dr. Devlet Bahçeli beyin önderliğinde yılmadan usanmadan yürüyeceğiz. Tüm Elbistan halkımıza saygılarımızı sunuyoruz.”

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2021 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com