Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

"Bu Çiftçinin Hiç mi Sahibi Yok?"

Elbistan Şeker Fabrikası'na şeker pancarlarını götürmek isteyen çiftçiler uzun kuyruklar oluşturuyor. Sırada 2-3 gün beklediklerini söyleyen çiftçilerden Durdu Doğanay; "Meclistekilerin bundan hiç mi haberi yok? Bu çiftçinin hiç mi sahibi yok?" diyerek adeta isyan etti.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 26 Ekim 2010 11:04

Elbistan Şeker Fabrikası, 17 Eylül 2010 tarihinde 26. Dönem Şeker Pancarı Alım Kampanyası’nı başlattıktan birkaç gün sonra her yıl bildik görüntüler yaşanmaya başladı. Şeker pancarı yüklü traktör römorklarıyla dolu upuzun kuyruklar.

“Çiftçinin Hiç mi Sahibi Yok?”

Uzun pancar kuyruğunda bekleyen çiftçiler, 2-3 gün sırada bekledikten sonra şeker pancarını fabrikaya teslim edebildiklerini söylüyorlar. Yetkililerin kendileriyle ilgilenmediğini belirten çiftçiler, sırada perişan olduklarını ifade ederek zoruna acil çözüm bulunması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Sırada bekleyen şeker pancarı çiftçilerinden Durdu Doğanay, Afşin’in Yazıdere Köyü’nden geldiğini, uzun pancar sırasına 24 Ekim 2010 Pazar günü akşam saat 20.00 sıralarında girdiğini belirterek; “Halen sıradayız. İçeriden 50 saatte zor çıkarız. Meclistekilerin bundan hiç mi haberi yok? Bu çiftçinin hiç mi sahibi yok? Oy zamanı geldiği zaman yanına geliyorlar ve oyunu aldıktan sonra haydi Ankara’ya. Ticaret Odası başkanı, Pankobirlik başkanı, Ziraat Odası Başkanı bununla ilgilenmiyor” dedi.

“Rezil Oluyoruz”

Izgın Kasabası’nda 10 dönümlük tarlasından çıkardığı şeker pancarıyla kuyruğa giren İsmailYazıcıoğlu da sırada beklemekten dertli. Sıraya dün girdiğini söyleyen Yazıcıoğlu; “Bu sabah geldim. Fabrikaya 3 gün sonra girerim ancak. Bu yıl pancarın biraz fazla verim vermesi, 11’den sonra makineyi çalıştırmadıkları için sıra bu kadar uzuyor. Anlayacağın rezillik bizim. Olan hep çiftçiye oluyor” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com