Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

"Çevik Kuvvet Çok Yakında Hizmete Girecek"

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulmasına onay verilen çevik kuvvet biriminin çok yakında Elbistan'a hizmet vermeye başlayacağını belirtirken, çevik kuvvetin panzer, TOMA gibi teçhizatlarını da yakın bir zamanda tamamlayacaklarını söyledi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 22 Kasım 2010 11:25

Toplumsal olaylarla mücadele etmek amacıyla Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde kurulan çevik kuvvet biriminin kurulma aşaması tamamlanmak üzere. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Elbistan’ın stratejik bir öneme sahip olduğunu belirtirken, çevik kuvvetin Elbistan dışında Afşin’e de hizmete vereceğini söyledi.

Aydın; “Elbistan İlçemizde çevik kuvvet birimi kurulması onayı kesinleşti. Bu çerçevede Emniyet Genel Müdürlüğü’nce 40 kişilik bir personel tayini de yapıldı. Şimdi onlar eğitimlerini aldılar ama çevik kuvvet eğitiminin süreci uzun bir döneme yayılıyor malumunuz. Yakın bir zaman içerisinde gerekli teçhizatlarını da tamamladıktan sonra çevik kuvvetimiz hem Elbistan’a, hem de Afşin İlçemize hizmet verecek şekilde konuşlanacak. Şu anda çevik kuvvet için istihdam edilen arkadaşlarımız burada aynı zamanda asayiş hizmeti veriyorlar. Biz ileriki aşamada burada diğer teçhizatlarımızı da tamamlayacağız. Yani panzerimiz, toplumsal olaylarla mücadele aracımız da (TOMA) dahil olmak üzere diğer teçhizatlarımızı tamamlayacağız. Çünkü Elbistan İlçemiz stratejik ve önemli bir ilçemiz. Ve bizde Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü olarak buraya son derece önem veriyoruz. Gerek çevik kuvvet bağlamında gerekse de diğer polisiye hizmetler bağlamında burayı desteklemeye devam edeceğiz. Ancak bu sene personel tayini konusunda Türkiye’nin genelinde bir sıkıntı meydana geldi, onun için buraya yeteri kadar takviye edemedik. Ama bizim için Elbistan İlçemiz öncelikli ilçelerimiz arasında. İnşallah huzurumuz hiçbir zaman bozulmaz, karşılıklı barış ve güven içerisinde hayatımızı devam ettiririz” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2021 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com