Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

"Mesleki ve Teknik Eğitim Büyük Önem Arz Ediyor"

Elbistan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hayder İnce, 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı'nın açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yaparak; "Ülkemizin ihtiyacı olan yetişmiş kalifiye elemanları hazırlayabilmek adına mesleki ve teknik eğitimin en alt kademesinden en üst kademesine kadar fedakârlıkla çalışmak gerektiğini bir kere daha vurgulamakta yarar görmekteyiz" dedi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 03 Kasym 2010 10:38

Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nun (EMYO) 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı dün düzenlenen bir törenle açıldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafi Baytorun, Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı Süleyman Demir, Elbistan Belediye Başkan Vekili Bilal Yüce, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya, daire amirleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen tören, EMYO Müdürü Haydar İnce’nin okul bahçesindeki Atatürk Büstü’ne çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konferans salonuna geçildi. Burada öğrencilerin kısa bir müzik dinletisinden sonra törenin açılış konuşmasını yapan EMYO Müdürü Haydar İnce, mesleki ve teknik eğitime vurgu yaparak şunları söyledi; “Üniversite eğitimi, özellikle mesleki ve teknik eğitim sadece ülkemizde değil bütün dünyada büyük önemi haiz ve ekonomik kalkınmanın temeli olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda ülkemizin ihtiyacı olan yetişmiş kalifiye elemanları hazırlayabilmek adına mesleki ve teknik eğitimin en alt kademesinden en üst kademesine kadar fedakârlıkla çalışmak gerektiğini bir kere daha vurgulamakta yarar görmekteyiz. Üniversite mensupları olarak amacımız, öğrencilerimizi Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş hedefler doğrultusunda bilimsel, kültürel ve sosyal yönden hayata hazırlamaktır. Öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesi ve sosyal yönden de kendilerini geliştirebilmesi için gerek akademik gerekse de idari personelimiz çok yoğun gayret içerisindedirler. Bu gayretlerinden dolayı Elbistan Meslek Yüksek Okulu’nun çok kıymetli akademik ve idari personeline bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Daha sonra kürsüye KSÜ Rektörü Prof. Dr. Nafi Baytorun geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakında yeni rektörü atamasının ardından görevinden ve Kahramanmaraş’tan ayrılacak olan Baytorun’un konuşması aynı zamanda bir veda konuşması.

Konuşmasında görev yaptığı süre zarfında üniversitede yapmış olduğu çalışmalara değinen Baytorun, görev süresince birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarına ve bürokratlara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından açılış dersine geçildi ve Prof. Dr. Hasan Değirmenci Toprak ve Su Kaynakları konulu bir ders verdi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com