Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

82 Plaka Eylemi Seçim Atmosferinde Yapılacak

HAKSEN Konfederasyonu Genel Başkanı Elbistanlı hemşerimiz Ayhan Çivi, Elbistan'ın il olması için yapmayı planladıkları 82 Plaka eylemini mart veya nisan aylarında gerçekleştireceklerini söyledi. Çivi ayrıca, Türkiye'nin 2011 seçim atmosferinin tam ortasında gerçekleştirilecek eylemi büyük bir katılımla yapmayı planladıklarını söyledi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 03 Kasym 2010 10:46

HAKSEN Konfederasyonu Genel Başkanı Ayhan Çivi, konfederasyona bağlı sendikaların şube başkanları ve ilçe temsilcilerinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.

Çivi, basın toplantısında Taksim’deki saldırıdan aile hekimliği uygulamasına, köşkteki resepsiyon da anayasa değişikliğine kadar birçok konuda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Terör, İnsanlık Suçudur”

Taksim’de 32 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını ifade eden Çivi; “Bu saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Ölen olmaması bizim için bir teselli olmuştur. Biz HAKSEN olarak terörün amacı, maksadı ne olursa olsun, terör kimden gelirse gelsin terörü şiddetle lanetliyoruz. Terör bir insanlık suçudur, hiçbir kabul edilebilir mazereti de olamaz. Bu terör saldırıları ülkemizin, milletimizin birliğini, dirliğini hedef almaktadır. Ancak maalesef bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da böyle bir sonuç alamayacağını düşünüyoruz” dedi.

“Çankaya Köşkü Herkesin Ortak Paydasıdır”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak eşiyle birlikte katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu’nunu da değerlendiren Genel başkan Ayhan Çivi; “Resepsiyonun tek olarak verilmesinden dolayı da memnun olduğumu belirtmek isterim. Toplumun bütün kesimleri Sayın Cumhurbaşkanımızın davetlisi olarak Çankaya Köşkü’ndeydi. Elbette ki Çankaya Köşkü, Cumhurbaşkanlığı hepimizin ortak paydasıdır. Halkın seçtiği milletvekillerinin seçtiği bir Cumhurbaşkanımızdır. Ve onun davetine herkesin icabet etmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Türkiye Bu Ayıptan Kurtulmalıdır”

Son zamanlarda Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ve siyasi kulislerde artık çok sık konuşulmaya başlanan başörtüsü sorununa da değinen Çivi; “Ayrıca ülkemizin gündeminde olan başörtüsü konusunun da tüm siyasi partilerin ortak aklı ve iradesiyle, özellikle üniversitelerimizde eğitim özgürlüğünü kısıtlayan, başörtülü kızlarımızın eğitim haklarını elinden alan bu uygulamanın, çağ dışı uygulamanın da bir an önce ortak iradeyle kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye artık bu ayıptan da bize göre kurtulmalıdır. Bu sadece bizim değil, milletimizin büyük çoğunluğunun ortak vicdani kararıdır. Bu kanaati de bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Başbakanımızın Elbistanlılara Selamı Var”

Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyonda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de sohbet etme fırsatı bulduğunu ifade eden Ayhan Çivi; “Bu arada Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyonda Sayın başbakanımız ile kısa bir sohbetimiz oldu. Ben kendisine kendimi tanıttıktan sonra Elbistanlı olduğumu özellikle ifade ettim ve Sayın Başbakanımızda Elbistan’a, Elbistanlılara çok selamlarını iletti” dedi.

“Hakem Heyetinin Demokratik Olması gerekiyor”

HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi, 12 Eylül 2010 Pazar günü yapılan referandum ile kabul edilen anaysa paketi içinde yer alan memurlara toplu sözleşme hakkını veren maddeyle ilgili olarak yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirterek; “Ancak referandumun üzerinden 2 aylık bir süre geçmesine rağmen henüz bu konuda bizlere ulaştırılmış bir yasa taslağı veya tasarı bulunmamaktadır. Bir an önce toplu sözleşme düzenini belirleyen yasanın yürürlüğe girmesi gerekiyor. Bildiğiniz gibi bundan sonra kamu görevlileri, sendikalar ve hükümet toplu sözleşme masasına oturacak, bu masada uyuşma sağlanamazsa kamu görevlileri hakem heyetine gidecek konu. Kamu görevlileri hakem heyetinin kararı da kesin olacak. bu nedenle grev hakkımız da olmadığı için kamu görevlileri hakem heyeti yapısının demokratik olması gerekiyor. Orada bütün sendikaların mutlak suretle temsil edilmesi gerekiyor üye sayısına bakılmaksızın. Aksi takdirde daha önce hükümet son kararı veriyordu, bu defa da hükümetin seçtiği hakem kurulu son kararı verecek ve toplu sözleşme düzeninin bir anlamı kalmayacak. Bu çok önemli bizim için ve hükümetten de bunu dikkate almasını talep ediyoruz” dedi.

“Hiç Kimsenin TBMM Önünde Torpil Aramaması Gerekiyor”

Türkiye’de birçok ilde uygulanan ve 13 Aralık 2010 tarihinde de Kahramanmaraş genelinde uygulanmaya başlayacak olan aile hekimliğine de değinen Çivi; “Tabiplerimizin yerleri kura sonucu hizmet puanına göre belirlendi. Diğer sağlık personelinin de belirleme işlemi mutlaka adaletli olması gerekiyor. Burada hiçbir kimsenin, hiçbir çalışanın TBMM veya herhangi bir bürokratın kapısında torpil aramaması gerekiyor. Bunun için de adaletin sağlanmasını talep ediyoruz. Ve burada da yine çalışanların hizmet puanlarına göre tercihlerinin değerlendirmesi gerekiyor. Böyle olduğunda da sanırım hiçbir çalışanın itirazı olmayacaktır” dedi.

“Plaka Eylemini Baharda Yapacağız”.

HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi son olarak yapılması planlanan 82 Plaka eylemine değindi. Daha önce yapmış olduğu açıklamada Elbistan’ın il olması için plaka eylemini Ramazan Bayramı’ndan sonra yapacaklarını açıklayan Çivi, eylemi baharda yapacaklarını söyledi.

82 Plaka eyleminin yapılacağı bahar mevsiminin Türkiye’nin 2011 milletvekilliği seçimlerinin atmosferine girdiği bir zamanda yapılacak olmasından dolayı daha etkili olması beklenirken, Çivi eylemi geniş kapsamlı yapacaklarını söyledi.

Çivi; “Bildiğiniz gibi Elbistan’ın il olması ve 82 plakayı alması için sizlerle paylaştığımız bir açıklamamız olmuştu. Arkadaşlarımızla tekrar değerlendirdi ve baharda daha büyük bir katılımla ve konjonktürel olarak da daha iyi sonuç vereceğini düşündük. Dolayısıyla da hava şartlarının da göz önüne alarak eylemimizi mart ve nisan aylarında yapacağız” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHINGTON ANITI ve OSMANLININ HEDIYESI

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRI

DÜZ AYNA

A.Ihsan Kuyumcu A.Ihsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Sair-Yazar-Ressam

Mustafa Eslik Mustafa Eslik
YÖNETICILIK, LIDERLIK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Baspinar Mahir Baspinar
CÜCÜK TEPE (!)

Sair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDILER EFENDISI'NE

Egitimci, Sâir ve Yazar

Sait Çolakoglu Sait Çolakoglu
ANAMIZ

Sair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDIN RAMAZAN

Sair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KIMIN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2023 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com